הסכנות שיש ברכבים אוטונמים במתקפת סייבר

בעידן הנוכחי ניתן לשמוע יותר ויותר על מתקפות סייבר אשר גורמות להשתלטות על ארגונים מהותיים, מונעות את העבודה התקינה בחברות גדולות ואפילו עלולות להשתלט על רכבים אוטונמים. המתקפות הופכות למשוכללות יותר, דבר שכמובן מגדיל את פוטנציאל ההרס שלהן. כאשר מדובר על מתקפת סייבר שתוקפת חברה או ארגון, הנזק העיקרי הוא בגניבה של מידע או לחילופין, מחיקה של מידע קיים. כמובן שהדבר משפיע באופן ישיר הן על העובדים של החברה והן על הלקוחות שלה, היות והחברה תאלץ לשלם פיצויים ללקוחות שנגרם להם נזק בעקבות הפריצה. אך כאשר מדובר על מתקפת סייבר על רכבים אוטונמים, מדובר כבר לא רק על נזק תדמיתי או נזק כלכלי, אלא על סכנת חיים. תארו לכם מצב שבו רכב אוטונמי נוסע בכבישי העיר, ופתאום סוטה מהמסלול ועולה על המדרכה, כתוצאה ממתקפת סייבר. מדובר על פוטנציאל הרס אדיר, אשר עלול לגבות את חייהם של אנשים רבים.

הסכנות שיש ברכבים אוטונמים במתקפת סייבר – חשוב להכיר

היום אנו חיים בעידן טכנולוגי, שבו הטכנולוגיה כל הזמן הולכת ומתפתחת. אם בעבור רוב האנשים חיו חיים פשוטים יותר, הרי שהיום רובינו נהנים מכמות לא הגיונית של גאדג'טים שונים. כל שכלול טכנולוגי נחשב ליתרון, היות והוא מאפשר להקל על החיים או לפחות להפוך אותם למעניינים ומאתגרים יותר. אך כאשר מדובר על רכבים אוטונמים, חשוב להבין כי לצד היתרונות ישנם גם לא מעט סיכונים. מתקפת סייבר על רכב מסוג זה, יכולה לגרום לנזק כלכלי עצום עבור החברה שמייצרת את כל הרכב, דבר שכמובן יגרום לנזק תדמיתי ולנפילת המנייה של החברה. רוב מנהלי החברות מבינים את המשמעות האדירה של מתקפת סייבר, ורובם מתייחסים אליה בתור מלחמה לכל דבר ועניין. כתוצאה מכך, ברוב הארגונים קיים עובד שאחראי בדיוק על הנושא הזה, במטרה למצוא את כל הפרות הבטיחות כדי למנוע מתקפת סייבר, או לחילופין, להתמודד עמה בזמן אמת בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, היום כבר ברור כי ישנן לא מעט סכנות ברכבים אוטונמים במתקפת סייבר, לכן חשוב להכיר אותן ולהיערך לכך מראש.
מעוניינים בקורס סייבר?
לחצו כאן כדי להיחשף למגוון קורסים בתחום אבטחת המידע והסייבר!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

קידום אתרים באינטרנט
כללי
orel

קידום אתרים באינטרנט

אתרים הם לא משהו שאתם יוצר פעם אחת ואז סיימתם. עליכם להמשיך לטפל בהם ולתחזק אותם באופן שוטף, זאת כדי להבטיח שהם ימשיכו לבצע את

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *