מדריך קורות חיים

מדריך קורות חיים
מדריך קורות חיים

קורות חיים הנכתבים ומוגשים בצורה מסודרת ומקצועית יכולים להגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם למצוא עבודה טובה יותר ומהר יותר. היום אין צורך לשבור את הראש בהכנת קורות חיים או אפילו להשקיע זמן רב בהכנה שלהם. ניתן לעשות שימוש במערכת פשוטה להכנת קורות חיים תוך 5-10 דקות כמו למשל באמצעות המערכת של רזומייק. אם בכל זאת החלטתם להכין את קורות החיים שלכם בכוחות עצמכם הינה מדריך קורות חיים קצר של כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

באיזה פורמט להגיש את קורות החיים?

רבים מגישים קורות חיים בפורמט WORD, כתבן או אפילו בקובץ תמונה. לא מומלץ להגיש כך קורות חיים אלא באמצעות פורמט PDF המציג קורות חיים בצורה מקצועית יותר ומראה על הגשה מסודרת ונכונה. שימוש בפורמטים שציינו עשויים להיתפס כלא מקצועיים, חלק מהמערכות שבהן עושות שימוש חברות כוח אדם לקליטת קורות החיים ופתיחתם לא תומכות בכל הקבצים, מישהו עשוי לערוך את הקובץ ללא ידיעתכם לפני העברתו למעסיק וגם ההצגה של קורות החיים במסכים בגדלים שונים ובפלטפורמות שונות (מחשב, טאבלט, סמארטפון וכו') עשויות להיות שונות ולא מותאמות. קובץ PDF פותר את כל הבעיות הללו.

מראה כללי ומבנה קורות חיים:

חשוב לדאוג למבנה מסודר ונקי. תוכן נקי משגיאות כתיב. חשוב להדגיש את הקטגוריות השונות מהן בנויים קורות החיים שלכם וזאת כדי לעשות רושם ראשוני חיובי. המעסיקים ומנהלי כוח אדם משקיעים בדרך כלל כמה שניות במעבר על קורות החיים ולכן אתם לא צריכים להשקיע ביותר מעמוד אחד המכיל את המידע החשוב ביותר אודותיכם ואודות הניסיון שלכם.

תוכן קורות החיים:

דאגו להבליט תכונות חשובות לתפקיד אליו אתם ניגשים. רשמו רק את הניסיון המקצועי הרלוונטי לאותו תפקיד/תחום אליו אתם שואפים להתקבל. כתבו את הניסיון שלכם בסדר כרונולוגי הפוך – כלומר העבודה האחרונה שלכם תהיה בראש הרשימה. לבסוף זכרו לרשום כמה אפשרויות ליצירת קשר אתכם וודאו שאלה כתובים בצורה נכונה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס פסיכומטרי אונליין – 5 דגשים חשובים
למבחן פסיכומטרי ניתן לגשת ללא כל קורס הכנה, אין כל חובה רשמית ללמוד בקורס הכנה לפסיכומטרי, אבל- מכיוון...
קרא עוד »
פבר 23, 2020
שיתוף קבצים יעיל בארגון? ככה עושים את זה!
עבודה יעילה בארגון מחייבת תמיד שיתוף פעולה בין מספר אנשי מקצוע בו זמנית, עבודה מהסוג הזה יכולה להיות...
קרא עוד »
ספט 22, 2019
טיפים לקידום אתרים
איך לקדם את האתר שלך? איך לבנות נוכחות באינטרנט? איך להשיג לקוחות? זה לא קשור רק למספר המבקרים באתר...
קרא עוד »
אוג 13, 2022