מדריך קורות חיים

מדריך קורות חיים
מדריך קורות חיים

קורות חיים הנכתבים ומוגשים בצורה מסודרת ומקצועית יכולים להגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם למצוא עבודה טובה יותר ומהר יותר. היום אין צורך לשבור את הראש בהכנת קורות חיים או אפילו להשקיע זמן רב בהכנה שלהם. ניתן לעשות שימוש במערכת פשוטה להכנת קורות חיים תוך 5-10 דקות כמו למשל באמצעות המערכת של רזומייק. אם בכל זאת החלטתם להכין את קורות החיים שלכם בכוחות עצמכם הינה מדריך קורות חיים קצר של כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

באיזה פורמט להגיש את קורות החיים?

רבים מגישים קורות חיים בפורמט WORD, כתבן או אפילו בקובץ תמונה. לא מומלץ להגיש כך קורות חיים אלא באמצעות פורמט PDF המציג קורות חיים בצורה מקצועית יותר ומראה על הגשה מסודרת ונכונה. שימוש בפורמטים שציינו עשויים להיתפס כלא מקצועיים, חלק מהמערכות שבהן עושות שימוש חברות כוח אדם לקליטת קורות החיים ופתיחתם לא תומכות בכל הקבצים, מישהו עשוי לערוך את הקובץ ללא ידיעתכם לפני העברתו למעסיק וגם ההצגה של קורות החיים במסכים בגדלים שונים ובפלטפורמות שונות (מחשב, טאבלט, סמארטפון וכו') עשויות להיות שונות ולא מותאמות. קובץ PDF פותר את כל הבעיות הללו.

מראה כללי ומבנה קורות חיים:

חשוב לדאוג למבנה מסודר ונקי. תוכן נקי משגיאות כתיב. חשוב להדגיש את הקטגוריות השונות מהן בנויים קורות החיים שלכם וזאת כדי לעשות רושם ראשוני חיובי. המעסיקים ומנהלי כוח אדם משקיעים בדרך כלל כמה שניות במעבר על קורות החיים ולכן אתם לא צריכים להשקיע ביותר מעמוד אחד המכיל את המידע החשוב ביותר אודותיכם ואודות הניסיון שלכם.

תוכן קורות החיים:

דאגו להבליט תכונות חשובות לתפקיד אליו אתם ניגשים. רשמו רק את הניסיון המקצועי הרלוונטי לאותו תפקיד/תחום אליו אתם שואפים להתקבל. כתבו את הניסיון שלכם בסדר כרונולוגי הפוך – כלומר העבודה האחרונה שלכם תהיה בראש הרשימה. לבסוף זכרו לרשום כמה אפשרויות ליצירת קשר אתכם וודאו שאלה כתובים בצורה נכונה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה קידום אתרים אורגני לוקח כל כך הרבה זמן?
במדינה בה אנחנו אוהבים הרבה פעמים את "זבנג וגמרנו", לא קל לנו להתרגל לתהליכים ארוכי טווח, תהליכים...
קרא עוד »
מרץ 03, 2020
קורס QA תל אביב – תעשו הסבה מקצועית עם קורס בודק תוכנה
אתם לא צריכים להתפשר ולהמשיך עם הקריירה הנוכחית שלכם. אם אתם לא מרוצים ממנה, כל מה שאתם צריכים לעשות...
קרא עוד »
נוב 27, 2021
קניית קישורים – כמה זה עולה?
אופטימיזציה למנועי חיפוש היא מה שנותן לאתר את הפוטנציאל לעלות על גבי מנועי החיפוש ובכך להציע זאת...
קרא עוד »
יונ 02, 2022