5 כלים לבדיקת האתר שכדאי שתכירו

כלים לבדיקת האתר

כשאנחנו מחליטים להקים אתר אינטרנט לעסק או לכל צורך אחר, הרי שיש לא מעט דברים שעלינו לשים לב אליהם. דברים שהם הכרחיים על מנת שהאתר שלנו יעבוד בצורה איכותית, בצורה מהירה וטובה. לשם כך, ישנם כלים שונים שיכולים לעזור לנו וחשוב מאוד שנכיר אותם

כלים שיעזרו לנו לבדוק אם האתר שלנו פועל כמו שצריך

בודק robots.txt

כלי לבדיקת robots.txt, מאפשר לנו לדעת שהקובץ תקין ואין בו שגיאות, מטרתו של קובץ זה, הוא לאפשר למנועי חיפוש לסרוק את האתר ולאנדקס אותו בצורה נכונה. לשם כך, עלינו להכניס את הדומיין של הקובץ לכלי והוא יאפשר לנו לדעת האם האתר שלנו תקין.

בדיקת מיקומים

זה אומנם כלי שמשרת בעיקר מקדמי אתרים, אך חשוב שאנחנו נכיר אותו, בוודאי אם אנחנו משקיעים כסף בבניית האתר ובקידומו. המטרה היא, לבחון עד כמה אנחנו מקודמים בביטויים מסוימים, מה שיאפשר לנו לדעת, האם אנחנו מקדמים את האתר בביטויים הרלוונטיים עבורנו בצורה נכונה.

בדיקת מהירות

ישנם כלים שונים שמאפשרים לנו לבדוק האם האתר שלנו נטען במהירות. טעינה מהירה היא גורם משמעותי בקידום האתר וכן ביצירת חוויית משתמש באתר שלנו. אנחנו חייבים לוודא שהאתר שלנו נטען במהירות ובצורה חלקה.

בטיחות

ישנם כלים שונים שמאפשרים לנו לבדוק האם האתר שלנו בטוח. זה רלוונטי לנו בתור בעלי האתר, לוודא שאי אפשר יהיה לפרוץ אליו, אך זה רלוונטי גם לגולשים שלנו, במידה ומדובר באתר מכירות או אתר שהם אמורים להשאיר בו פרטים אישיים כאלה ואחרים.

בדיקת התאמה למובייל

מאחר וכיום אנחנו חייבים לבנות אתרים שיהיו מתאימים גם לדסקטופ וגם למובייל, הרי שאנחנו צריכים לבצע בדיקות מקיפות, שהאתר אכן מתאים למובייל, מבחינת מידות, עיצוב, מהירות ועוד.

האם הכלים מתאימים לכל אחד?

בעיקרון, הכלים הנ"ל אמורים להתאים לכל משתמש ואמורים לשרת כל אחד שבונה אתר אינטרנט. באופן טבעי, מי שמתמחה ומתעסק בנושא, ימצא בהם הרבה יותר עניין, ויחד עם זאת, חשוב שגם בעלי אתרים יכירו אותם באופן כללי, בשביל שיהיה להם מושג האם האתר שלהם תקין ואיכותי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם יש קשר בין קידום אתרים אורגני לביצועים של השרת?
השרת שעליו מתארח אתרכם בוודאי חשוב לכם והייתם רוצים שיספק ביצועים טובים. אך האם יש קשר בין ביצועים...
קרא עוד »
יול 19, 2021
3 עברות תעבורה שעונשן מאסר
יש מקרים שבהם העונש על עברת תעבורה יכול להתבטא במאסר ממושך. מרבית העבירות יובילו לענישה באמצעות...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020
משרות סייבר – מה זה אומר?
עבודות בתחום הסייבר (אבטחת מידע) הן סוג חדש של עבודה. הם התפתחו מהתחומים המסורתיים כמו IT, פיננסים...
קרא עוד »
אוג 17, 2022