החשיבות האמיתית של אבטחת מידע

אבטחת מידע

בתקופה האחרונה שומעים הרבה מאד מידע בשיח הציבורי אודות התחום של אבטחת מידע ומדוע הוא חיוני ומהותי בחיי היומיום של כל אחד. כאשר מדברים על מידע ונתונים שמאוחסנים בשרתים או עננים של רשת האינטרנט לא בהכרח מתכוונים למידע של חברות ענק או תאגידים אלא גם לנתונים אישיים של משתמשים פרטיים במנועי החיפוש או ברשתות החברתיות. החשש הגדול של כל חברה באשר היא הוא זליגה של מידע או פריצה של האקרים לצורך גניבת אותם פרטים אישיים וחסויים. המשמעות של זליגה כזאת יכולה להיות הרת גורל לא רק ברמה העסקית, שכן עם פרטים אישיים שאמורים להיות שמורים וחסויים אפשר לעשות שימוש לרעה ולכן לא בכדי חברות וארגונים משקיעים הרבה מאד כספים בהגנה על הפרטים של הלקוחות או העובדים שלהם.

על איזה מידע מדברים ולאילו נתונים מתכוונים?

חברות רבות, פרטיות או ממלכתיות, אוגרות מדי יום אינסוף מידע ונתונים אישיים אודות אנשים, תושבים, לקוחות או משתמשים – שמות מלאים, מספרי תעודות זהות, גיל ותאריכי לידה, נתונים רפואיים, מידע אודות נסיעות לחוץ לארץ וכמובן מידע כספי ופיננסי שמשפיע על קבלת החלטות בנוגע לאותו אדם. לא בכדי נתונים אלה חסויים. מדובר קודם כל במידע אישי וסודי שאנשים לא בהכרח ירצו לחלוק אותו עם אנשים אחרים.

ברמה הבעייתית יותר – חשיפת מידע זה לאנשים אחרים עלולה לגרום למצב לא נוח, לריבים בין אנשים או כמובן לשימוש לרעה – העתקת מספרים של כרטיסי אשראי, חשיפת בעיות רפואיות ועוד. יזמים באבטחת מידע סבורים שהכוונות הרעות של האקרים או אנשים שליליים מהצד האפל של רשת האינטרנט מכוונות ביודעין לפגיעה בנתונים של אנשים פרטיים על מנת לגרום לאנרכיה רחבה שתקים את האוכלוסייה הרחבה כנגד תאגידים וחברות ענק. אבטחת מידע עסקי כדי למנוע זליגה של רעיונות או של פטנטים שנמצאים בתהליך עבודה גם היא משימה מורכבת שלא פוסחים עליה ויש מחשבות גם בנוגע אליה.

איך יידע האזרח הקטן להגן על המידע שלו?

אבטחת מידע נכונה לתאגידים, חברות וארגונים אך גם לכל מי שעושה שימוש ברשת האינטרנט. חשוב מאד לדעת להגן על מחשב מפני פריצות, להתקין תוכנות אנטי וירוס והגנה ולדעת היכן יהיה הכי נכון לשמור פרטים אישיים, קבצים סודיים או סיסמאות. דבר נוסף וחשוב הוא לדעת לזהות באופן עצמאי את החיווי החיצוני אודות הבטיחות והאבטחה שאתר אינטרנט זה או אחר מציע לגולשים בו וכך לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע לסוג המידע שמזינים בו או הנתונים ששולחים למפעילי האתר. אפשר להיות בטוחים שרוב האתרים המוסמכים והרשמיים בנויים על פרוטוקולי אבטחה מחמירים שאפשר לתת בהם אמון ולא בקלות המידע יזלוג לידיים הלא נכונות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *