מה זה איקומרס? כך תדעו אם זה מתאים לכם

היום אין אדם שלא מכיר מישהו שרוכש פריטים שונים באינטרנט או מבצע רכישות שכאלה בעצמו. כאן עולה השאלה של בעל עסק פיזי מה זה איקורמס בכלל והאם זה יכול להתאים לו גם? ובכן איקומרס הוא בעצם ביטוי באנגלית המדבר על מסחר אלקטרוני או מסחר אונליין אם תרצו. חלק מקשרים את זה למסחר אונליין בבורסה אולם ההקשר שלנו היום ידבר על חנויות מקוונות שבהן ניתן לרכוש פריטים שונים. 

מהי חנות אונליין והאם זה מתאים לכם?

חנות אונליין, חנות מקוונות או חנות איקומרס בכל שמותיה הנרדפים היא חנות שבה יש מוצרים אך גם ניתן לבצע הזמנה אונליין. כלומר להוסיף את המוצרים לסל דיגיטלי (ולערוך את הסל בהתאם אם רוצים לאחר מכן) וכאשר סיימנו את בחירת המוצרים באתר ניתן לבצע תשלום ישירות באתר באמצעות כרטיס אשראי ולהשלים את הליך הקניה שלנו. המוצרים יישלחו אלינו בדואר או עם חברת משלוחים בהתאם למדיניות המשלוחים של החנות. חנות דיגיטלית יכולה לשווק גם מוצרים דיגיטליים, קורסים או שירותים שונים. לגבי השאלה האם זה מתאים לכם? כל פעם עסק שיש לו מוצרים פיזיים ואינו פועל עם חנות דיגיטלית באינטרנט לטובת שיווק המוצרים מפסיד לקוחות רבים ופוטנציאל רווח והתקדמות גדול מאוד. 

למידע על שיווק חנויות וירטואליות >>>

איך בונים חנות איקומרס?

אז אחרי שעברתם את שלב מה זה איקומרס והמחקר הראשוני על הנושא והחלטתם שהגיע הזמן להקים אתר חנות משלכם יש כמה אופציות. ניתן להקים אתר וורדפרס שהיא מערכת ניהול תוכן פתוחה – כלומר שיש לכם שליטה מלאה על האספקטים השונים של האתר. אפשרות נוספת היא להשתמש במערכת ניהול תוכן כמו וויקס או שופיפיי שמתאימות מאוד לניהול חנות אלקטרונית אך יותר "מוגבלות" לאופציות של המערכת עצמה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיטות גיוס עובדים בעידן הדיגיטלי
בעבר משרות היום מתפרסמות בעיקר במדור דרושים של העיתונים השונים. היום כבר אנשים רבים אינם מנויים...
קרא עוד »
מרץ 31, 2019
הגנה מוירוס כופר – מה עושים כשמותקפים
וירוס כופר הוא אחד הווירוסים המסוכנים ביותר שקיימים כבר הרבה זמן. הוא מסוגל להצפין את הנתונים במחשב...
קרא עוד »
ספט 29, 2022
מחשבים ניידים לגיימינג – חשוב לבחור נכון
מחשבים ניידים לגיימינג הם הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים שרוצים לשחק בדרכים. למחשבים ניידים אלה יש...
קרא עוד »
אוק 27, 2022