הוצאת דיבה/עורך דין דיבה – כיצד להתמודד עם תביעה בנושא

הוצאת דיבה/עורך דין דיבה

אחת התביעות הנפוצות ביותר שקיימות במשפט האזרחי, היא הוצאת דיבה. זה מצב בו אדם מסוים מוציא דיבתו של אדם אחר וגורם לו בכך נזק. למשל, אם אדם מסוים מאשים מישהו בביצוע מעשה שהוא לא עשה ובכך הוא גרם לו נזק כלכלי, ציבורי, חברתי ואחר, אזי שהוא יכול להגיש נגדו תביעה בגין מעשה זה.

תביעת הוצאת דיבה קשורה לתחום של לשון הרע וכן לתחום של נזיקין. שכן מטרת התביעה, היא לא בהכרח להוכיח מה היה במקרה עליו הוציאו דיבתו של התובע, אלא להוכיח שהדברים אינם נכונים ונגרם לו נזק. בתביעה שכזו, הנתבע יצטרך להוכיח או שהוא לא אמר את הדברים או שהוא אמר ואכן אמת דיבר, כלומר, הוא לא שיקר בדבריו.

בשביל להתמודד עם תביעה של הוצאת דיבה, בין אם זה מהצד של התובע ובין אם זה מהצד של הנתבע, הרי שיש לשכור עורך דין הוצאת דיבה, עו"ד שמתמחה בתחום זה. חשוב לומר, כמו בכל משפט, התובע הוא זה שיצטרך להוכיח את טענתו.

למידע נוסף על הוצאת דיבה

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

על מנת להצליח בתביעה כזו, יש לשכור עורך דין שמתמחה בסוג כזה של תביעות. חשוב לבחור עורך דין עם ניסיון, עורך דין שיש לו ידע נרחב בתחום ויכול לספק כל הכלים הנדרשים בשביל להצליח בתביעה.

סביר להניח שהוא ייעזר בצוות, אשר ינסה להוכיח את טענתו או להגן על הלקוח שלו מפני התביעה. כמו כן, במידת הצורך, הוא יפנה אל עדים מומחים, בין אם זה בשביל להוכיח מידת נזק עבור התובע ובין אם זה להוכיח, שאכן הדברים אמיתיים. אם הנתבע יוכיח שאמת דיבר, התובע לא יוכל לטעון שהוציאו דיבתו רעה.

אולי יעניין אתכם גם: זכויות יוצרים

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס QA תל אביב – תעשו הסבה מקצועית עם קורס בודק תוכנה
אתם לא צריכים להתפשר ולהמשיך עם הקריירה הנוכחית שלכם. אם אתם לא מרוצים ממנה, כל מה שאתם צריכים לעשות...
קרא עוד »
נוב 27, 2021
הצעת מחיר לבניית אפליקציה – מה היא כוללת?
בחלק זה, נסקור את היסודות כיצד ליצור הצעת מחיר עבור אפליקציה. נסקור כיצד לכתוב הצעת מחיר עבור...
קרא עוד »
יול 25, 2022
החזרי מס לאנשים עם מוגבלויות
קבלת החזרי מס לאנשים עם מוגבלויות זה דבר שתלוי בראש ובראשונה בהתנהלות בשנת המס. כלומר אם יש מישהו...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020