הוצאת דיבה/עורך דין דיבה – כיצד להתמודד עם תביעה בנושא

אחת התביעות הנפוצות ביותר שקיימות במשפט האזרחי, היא הוצאת דיבה. זה מצב בו אדם מסוים מוציא דיבתו של אדם אחר וגורם לו בכך נזק. למשל, אם אדם מסוים מאשים מישהו בביצוע מעשה שהוא לא עשה ובכך הוא גרם לו נזק כלכלי, ציבורי, חברתי ואחר, אזי שהוא יכול להגיש נגדו תביעה בגין מעשה זה.

תביעת הוצאת דיבה קשורה לתחום של לשון הרע וכן לתחום של נזיקין. שכן מטרת התביעה, היא לא בהכרח להוכיח מה היה במקרה עליו הוציאו דיבתו של התובע, אלא להוכיח שהדברים אינם נכונים ונגרם לו נזק. בתביעה שכזו, הנתבע יצטרך להוכיח או שהוא לא אמר את הדברים או שהוא אמר ואכן אמת דיבר, כלומר, הוא לא שיקר בדבריו.

בשביל להתמודד עם תביעה של הוצאת דיבה, בין אם זה מהצד של התובע ובין אם זה מהצד של הנתבע, הרי שיש לשכור עורך דין הוצאת דיבה, עו"ד שמתמחה בתחום זה. חשוב לומר, כמו בכל משפט, התובע הוא זה שיצטרך להוכיח את טענתו.

למידע נוסף על הוצאת דיבה

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

על מנת להצליח בתביעה כזו, יש לשכור עורך דין שמתמחה בסוג כזה של תביעות. חשוב לבחור עורך דין עם ניסיון, עורך דין שיש לו ידע נרחב בתחום ויכול לספק כל הכלים הנדרשים בשביל להצליח בתביעה.

סביר להניח שהוא ייעזר בצוות, אשר ינסה להוכיח את טענתו או להגן על הלקוח שלו מפני התביעה. כמו כן, במידת הצורך, הוא יפנה אל עדים מומחים, בין אם זה בשביל להוכיח מידת נזק עבור התובע ובין אם זה להוכיח, שאכן הדברים אמיתיים. אם הנתבע יוכיח שאמת דיבר, התובע לא יוכל לטעון שהוציאו דיבתו רעה.

אולי יעניין אתכם גם: זכויות יוצרים

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

סרטי תדמית
כללי
orel

סרטי תדמית

סרטי תדמית לעסק, הם הסיבה שבגללה עסק יכול להיות להמריא בהצלחות שלו או שלה לאבד את ערכו. סרטון תדמית הוא קריטי לכל עסק ואנחנו כאן,

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *