חתימה דיגיטלית – כך אפשר לחסוך זמן וכסף

בין אם אנחנו אנשים פרטיים ובין אם אנחנו אנשי עסקים, בעלי מקצוע, הרי שאנחנו נדרשים לחתום מעת לעת על מסמכים מסוגים שונים. החתימה שלנו מהווה כמין אישור לכך שאנחנו מקבלים על עצמנו את מה שכתוב במסמך ועלינו לעמוד מאחוריו. זה נכון לגבי חוזים, הסכמים, הצהרות או כל דבר אחר.

בשנים האחרונות, פותחו כלים אשר יכולים גם לחסוך לנו זמן וגם לאפשר לנו לשלוח מסמכים דרך המחשב עם החתימה שלנו, מבלי שאנחנו צריכים לעבוד קשה מדי. לא על החתימה עצמה ולא על ההדפסה של המסמך.

מדובר בחתימה דיגיטלית. חתימה שאנחנו יכולים לייצר דרך המחשב באמצעות תוכנות רלוונטיות, ולהשתמש בהן בכל עת. אנחנו יכולים להשתמש בחתימה כשיש לנו צורך לחתום על חוזה, הסכם, או כשאנחנו שולחים מייל ללקוח או לבעל עסק אחר. החתימה גם משמשת אותנו כשאנחנו צריכים לשלוח מסמכים לרשויות רשמיות, למשל, דוחות, חשבוניות, קבלות ועוד.

איך זה חוסך לנו זמן וכסף?

היתרון של חתימה דיגיטלית, כאמור, הוא החיסכון העצום שהיא יוצרת עבורנו, בין אם זה בכל מה שקשור לזמן וכסף, וכמובן נייר.

במקום שאנחנו נצטרך לחתום בכל פעם על מסמך מסוים, הרי שאנחנו יכולים להשתמש בחתימה הדיגיטלית לשם כך. אנחנו לא צריכים לבזבז זמן בפעולה המעשית, אלא רק להציג את החתימה אשר נמצאת במחשב, על גבי כל מסמך, על פי הצורך שלנו.

כמו כן, אנחנו חוסכים כך כסף, בזכות העובדה שאין לנו צורך להדפיס את המסמכים ולהשתמש בנייר, דבר שיכול גם להקל עלינו מבחינה פיזית וכמובן לשמור על סביבה ירוקה, נקייה יותר. כל זה ביחד, הופך את השימוש בסוג כזה של חתימה לאפקטיבי יותר.

למידע נוסף פנו אלינו – חניבעל מערכות מידע.

רוני דוידוב

רוני דוידוב

בונה אתרים כבר ומנהל דיגיטל של חברות בארץ ובעולם