סרטון תדמית לגיוס המונים

גם בלבכם פועם המון זמן החלום להוציא קליפ לסינגל שלכם? אתם לא יכולים עוד להדחיק את תשוקת האפייה ורוצים לפתוח קונדיטוריה? בשנים האחרונות, בזכות גיוס ההמונים הצליחו לא מעט אנשים להגשים את החלום האישי שלהם! גיוס ההמונים מבוסס על מתווה פשוט:

  • אתם פותחים קמפיין בפלטפורמת גיוס המונים
  • עליכם להציג את הרעיון שלכם ולשכנע את המשקיעים להשקיע בכם
  • בתמורה, תעניקו להם משהו מכם בחזרה
  • יש לכם פרק זמן קצוב לגייס את המימון

גיוס כסף מהקהל הרחב אינו פשוט, אך הוא בהחלט אפשרי. מה שיכול בהחלט למנף את סיכויי ההצלחה שלכם הוא הפקה של סרטון תדמית לגיוס המונים. את הסרטון תשתפו בפלטפורמה שדרכה תגייסו את הכסף, אך הסרט ישרת אתכם גם עם הפצתו בפייסבוק, אינסטגרם, מיילים, יוטיוב וכן הלאה.

הקשר בין סרטון איכותי וגיוס המונים

אז מדוע אתם צריכים בכלל סרטון תדמית לגיוס המונים? שאלה מצוינת! עליכם לספר על עצמכם ולשכנע את הצופים מדוע דווקא להשקיע בכם. תוכלו ליצור את "השיח" הזה באמצעות מכתב (ארוך) שתפיצו, או באמצעות סרטון קצר שיציג אתכם לעולם. סרט של כמה דקות יכול לגעת ברגש של האנשים, לגרום להם לפתוח את הכיס ולעשות עבורכם צעד אל עבר הגשמת החלום שלכם! ומכתב ארוך? כנראה שלא רבים אלו שישקיעו מזמנם לקרוא אותו.

שימו לב כי ישנה חשיבות על הפקת סרטון איכותי! ככל שהסרט יהיה איכותי (צילום, תסריט, תאורה, עריכה וכן הלאה), כך תשתקפו כרציניים, אמינים וכאלו שאכן ראוי להשקיע בהם. סרט חובנני לעומת זאת, מייצר תדמית הפוכה שהיא הכל חוץ מאטרקטיבית.

האתגר הגדול שבסרט המיועד לגיוס המונים: קהל היעד

אתם לא יכולים לדעת מי בסופו של דבר יפתח את הלב ואת הכיס בעבורכם. לא תמיד מי שישקיע בכם אכן עתיד לצרוך את המוצר שלכם, אך הוא בהחלט מתחבר לרעיון, לאמביציה ולאג'נדה שלכם. הגדרת קהל היעד בהפקה של סרטון המיועד לגיוס המונים היא מעט בעייתית, מה שגם יכול להקשות על בחירת הקונספט, התסריט, השפה וכיוצא בזה.

לכן, ההמלצה החד משמעית היא להפיק סרט כמה שיותר נקי, פשוט וענייני. כך, מבטיחים כי אף קהל לא מתפספס. מטרת הסרט היא ללחוץ יד עם המתעניינים בכם – לאפשר להם להכיר אתכם מקרוב, מי אתם ואיך ההשקעה שלהם תעזור לכם.

הדמות הראשית בסרט: לרוב, אתם

ממבט חטוף על הפלטפורמות למימון ההמונים, ניתן לראות בבירור כי הדמות הראשית ברוב הסרטונים היא מגייס ההשקה בעצמו. גם אם אתם נבוכים מעמידה אל מול המצלמה, זיכרו כי המטרה היא לא להפיק שובר קופות, אלא להתחבר לאנשים. רק אתם, כאלו העומדים בראשון של הרעיון הזקוק למימון, יכולים לדבר עליו בתשוקה והתלהבות גדולה. ניתן לצלם מספר טייקים שונים – עד שתהיו מרוצים ושלמים עם התוצאה. גם אם תהיה זו הפעם הראשונה שתעמדו אל מול הצלמה, תקבלו הנחייה באשר לשפת הגוף, טון וקצב הדיבור והבעות הפנים.

אלמנטים שכדאי לשלב בתוך סרט המיועד לגיוס המונים

בדיוק כמוכם, ישנם עוד הרבה אנשים המעוניינים לגייס כסף מההמונים. לכן, חשוב מאד ליצור בידול ולהפוך את הסרט שלכם אטרקטיבי יותר. איך עושים זאת? אין דרך אחת, אלא מספר דרכים:

  • ראשית, הומור. ניתן להעביר את התוכן שבסרט בחיוך ובקריצה, וכך לגרום לאנשים לפתוח את הלב
  • אנימציה – מדובר על כלי נפלא שגם מנגיש את המידע בצורה פשוטה יותר, וגם מתאים לקהלים רבים
  • פנייה אל הרגש – עוררו בצופים רגשות חיוביים והזדהות
  • לחיצה על נקודות הכאב – גרמו לצופים להבין כי ההשקעה בכם תשנה גם את העולם שלהם!
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיוס עובדים להייטק, גיוס נכון שחוסך המון
חברות היי טק משקיעות משאבים רבים בתהליכי הגיוס. לקראת פרויקט או לאור התרחבות נוצר צורך לקלוט עובדים...
קרא עוד »
ינו 22, 2019
טיפים פנימיים לטיפול במסמכים ותהליכים בירוקרטיים בארה"ב
כשמדובר בניהול מסמכים וניווט בתהליכים בירוקרטיים בארה"ב, אפילו אנשי מקצוע מנוסים יכולים למצוא...
קרא עוד »
אפר 28, 2024
האם יש קשר בין קידום אתרים אורגני לביצועים של השרת?
השרת שעליו מתארח אתרכם בוודאי חשוב לכם והייתם רוצים שיספק ביצועים טובים. אך האם יש קשר בין ביצועים...
קרא עוד »
יול 19, 2021