מה זה בדיוק לקוח סמוי?

לקוח סמוי מתייחס בדרך כלל לסוג של תוכנה או אפליקציה שנועדה לאפשר גישה דיסקרטית או נסתרת למחשב, לרשת או לשירות מקוון. המונח "סמויים" מרמז על כך שהלקוח פועל באופן שקשה לזהות אותו או שאינו מורגש על ידי המשתמש או מנהלי המערכת. 

לקוח סמוי, המכונה לעתים קרובות קונה מסתורי או קונה סודי, יכול להיות נכס יקר ערך לעסק בכמה דרכים. 

כדי לנצל ביעילות לקוחות סמויים, עסקים צריכים לקבוע יעדים ברורים עבור כל מטלת קניות מסתורית, להבטיח שהקונים מאומנים היטב ועוקבים אחר קריטריוני הערכה ספציפיים, ולסקור באופן קבוע את המשוב ולנקוט בצעדים מעשיים כדי לשפר את הפעילות שלהם ואת חוויות הלקוחות שלהם.

איך הוא יכול לעזור לנו? 

הערכת שירות לקוחות: לקוח סמוי יכול להעריך את איכות שירות הלקוחות שמספק העובדים. סמויים אלה יכולים לאמוד עד כמה העובדים מברכים לקוחות ומקיימים אינטראקציה עם הלקוחות, לטפל בפניות או בתלונות ולספק סיוע. זה עוזר לזהות אזורים שבהם ייתכן שיהיה צורך בהכשרת צוות.

הערכת ניקיון ומצגת חנות: קונים מסתוריים יכולים להעריך את המראה הפיזי של העסק, כולל ניקיון, ארגון והצגה כוללת. משוב זה יכול לעזור לעסקים לשמור על סביבה מושכת ומסבירת פנים עבור הלקוחות.

בדיקת ציות למדיניות: קונים מסתוריים יכולים להבטיח שהעובדים פועלים לפי המדיניות והנהלים של החברה. לדוגמה, הם יכולים לבדוק אם העובדים מקיימים פרוטוקולים של בטיחות מזון במסעדה או מקפידים על הנחיות מכירה בחנות קמעונאית.

ניטור איכות המוצר: בעסקים המספקים מוצרים, קונים מסתוריים יכולים להעריך את איכות המוצרים הנמכרים. הם יכולים לספק משוב על נושאים כמו טריות המוצר, האריזה ואיכות המוצר הכוללת.

מדידת זמן תגובה: בתעשיות שבהן זמן התגובה הוא קריטי, כגון מוקדים טלפוניים או תמיכת לקוחות מקוונת, קונים מסתוריים יכולים להעריך את המהירות והיעילות של התגובה לפניות לקוחות. זה יכול לעזור לעסק לשפר את ההיענות שלו.

למידע נוסף היכנסו לכתובת: https://tovanot.info/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה להשקיע בבניית אתרי אינטרנט?
כל עסק היום חייב אתר אינטרנט ובעזרתו יוכל להגיע לקהל יעד חדש, ללא מגבלה דמוגרפית ואפילו לקדם מוצרים...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022
קידום אתרים –מדוע משתלם להשקיע בכך?
כל מי שמחזיק ברשותו אתר אינטרנט, בוודאי אם מדובר באתר אינטרנט עסקי אשר משרת את העסק שלו, חייב לדעת,...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020
שיקולים מרכזיים לבחירת קורס סייבר
בעולם המחובר של היום, בקושי ניתן להפריז בחשיבותה של אבטחת סייבר. בין אם אתה מקצוען IT ותיק או טירון...
קרא עוד »
אוג 30, 2023