טיפול בווירוס כופר – הכול על התהליך

וירוס כופר הוא תוכנה זדונית שמצפינה את הנתונים במחשב שלך ואז גורמת לך לשלם כדי לפתוח אותו. וירוס תוכנת כופר יכול גם להפוך את המחשב שלך לבלתי שמיש אם לא תשלם את הכופר. אם אתה מושפע מסוג זה של תוכנות זדוניות, זכור כי אין תרופה מוכחת לווירוסי כופר. מתקפה מסוג זה עלולה לגרום לאובדן כספי חמור, גניבת זהות ונזק אישי. 

כיצד פועלת תוכנת כופר?

הדבר הראשון שאתה צריך להבין לגבי התקפות כופר הוא איך הן פועלות. רוב הזמן, המחשב שלך אינו נגוע בווירוס. במקום זאת, הוא הותקף על ידי סוס טרויאני או תוכנת כופר. הסוס הטרויאני או Ransomware נראים כמו תוכנה לגיטימית שפועלת על המחשב שלך ופשוט עובדת כמו שצריך עד הוא מופעל על ידי תנאים ספציפיים ויש להתקין אותו. לאחר התקנת תוכנת כופר, היא מתחילה לעבוד. התוכנה הזדונית נועלת את המחשב שלך, מצפינה את הנתונים המאוחסנים בכונן הקשיח או בתוך התקני אחסון אחרים כמו כונני USB או כוננים קשיחים חיצוניים. אינך יכול לגשת לקבצים שלך אלא אם כן אתה משלם את סכום הכופר שדרשו התוקפים.

צריכים שירותי ענן לעסק? צרו קשר >>>

איך המפעיל של תוכנת הכופר תוקף אותך?

ברוב המקרים, התוקפים משתמשים בכלי מבוסס אינטרנט הנקרא Remote access tool או RATs. כדי לוודא שלא תידבק בסוג זה של תוכנות זדוניות, אנו ממליצים להוריד את תוכנת האנטי-וירוס ולחבר אותה למחשב בעת שימוש בתוכנה לא מוכרת. החדשות הטובות הן ש- Microsoft Security Ess entials, שהוא חלק מחבילת Microsoft Security Essentials ומגן על המחשב שלך מפני וירוסים ותוכנות זדוניות אחרות, יכול גם לזהות RATs. דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שרוב ה-RATs מגיעים מאתרים ידועים כגון www.slitherine.com, www.darkovoice.com או www.abusewatchuk.org . אם תתבקש להפעיל את כלי הגישה מרחוק, אל תפעיל אותו. למרות שאנו ממליצים להשתמש בתוכנת האנטי-וירוס שלך כדי לסרוק את המחשב שלך לפני הפעלת כלי זה, תוכל גם לבצע סריקה ידנית עם הכלים הבאים: תוכנת אנטי וירוס (בדוק אם יש וירוסים) אנטי וירוס ואנטי ריגול (בדוק אם יש תוכנות זדוניות) הפעל תוכנת אנטי-וירוס (בדוק אם יש וירוסים) הפעל גם תוכנת אנטי-וירוס וגם את כלי הגישה מרחוק (בדוק אם יש וירוסים או תוכנות זדוניות) אם תפעיל את כלי הגישה מרחוק והוא לא עובד, תופיע הודעה כמו הבאה: > לא נוצר חיבור לשרת. אנא בדוק את הגדרות הגישה מרחוק שלך. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

ג'טסרבר

ג'טסרבר הוא מחולל תוכן וכותב תוכן. זה פותח על ידי צוות JetBrains כדי לעזור לאנשים עם צורכי הכתיבה שלהם. זהו פרויקט קוד פתוח עם דגש

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *