כיצד עובד פרסום בגוגל

כיצד עובד פרסום בגוגל

היום בעלי בעסקים כבר מבינים שלבנות אתר זה לא מספיק בגלל שלהרבה בעלי עסקים כבר יש אתר והתחרות גדולה. היום צריך לקדם אותו באופן שותף על מנת להגביר את התנועה אל האתר ועל מנת להתגבר על התחרות הרבה שיש על המקומות הטובים בתוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל, זאת לצד גורם מקצועי מנוסה. ישנם מגוון של שיטות קידום באינטרנט אשר מתחלקות לשתי קבוצות: קידום אורגני וקידום ממומן. קידום ממומן הינה שיטת שיווק בה אנחנו משלמים למקורות התנועה כדוגמת גוגל לצורך הצגת האתר שלנו בראש רשימת תוצאות החיפוש או במקומות גבוהים. קידום אורגני הינה צורת שיווק בה אנחנו מקדמים את האתר שלנו בצורה "טבעית" במנועי החיפוש ומקורות תנועה אחרים ולא משלמים באופן ישיר לספקי התנועה.

אז איך עובד פרסום בגוגל?

גוגל מספקת מגוון אפשרויות פרסום. השיטה הנפוצה ביותר לפרסום  היא פרסום בגוגל ADS הינה גוגל אדוורדס (adwords) וישנן עוד אופציות כגון פרסום בג'ימייל ואדסנס שזוהי אופציה להציג מודעות שלנו באתרים המשכירים שטחי פרסום מהאתר שלהם לגוגל.

גוגל אדוורדס

בשיטה זו אנחנו בעצם קונים את מיקומינו בתוצאות של גוגל. אופן התשלום מתבצע אופן הבא: כל קליק על המודעה המוביל אל האתר שלנו נספר ועולה לנו כסף. סכום הכסף נקבע על פי התחרות על מיקום זה, במידה וישנם מפרסמים רבים ככל שהמיקום בתוצאות החיפוש יהיה גבוה יותר כך גם נשלם יותר, מחירים אלו יכולים להגיע גם לכמה עשרות שקלים בתחומים תחרותיים כדוגמת תחום בניית האתרים (למעלה מ0 40 ₪). לא משנה כמה התחרות גדולה, בראש הדף יופיעו תמיד מקסימום של 4 מודעות ובתחתית הדף גם כן, במידה וישנם יותר משמונה מפרסמים, יעברו המודעות של חלקם אל הדף השני וכן הלאה.

כאשר מקימים קמפיין בגוגל אדוורדס, אנחנו בוחרים תחת אילו ביטויים מדויקים יופיע החיפוש, לדוגמא אנחנו יכולים להנחות את גוגל שכאשר הביטוי "בניית אתרים" נכתב על ידי משתמש בשורת החיפוש של גוגל, גוגל תראה את המודעה שלנו. בנוסף על כך ניתנת לנו האופציה להחליט באיזה עמוד תופיע המודעה שלנו, ככל שנבחר במיקום הקרוב יותר לראשון כך גם המחיר עולה. ניתן לצפות במחירים השונים לכלל הביטויים במערכת גוגל גם טרם יצירת הקמפיין הפרסומי.

פרסום בג'ימייל

הפרסום במייל של גוגל הינן מודעות שמוצגות למשתמשי ג'ימייל (רוב ישראל) בתוך תיבת הדואר האינטרנטית שלהם. התשלום על פרסום זה נגבה כאשר משתמש לוחץ על המודעה שלכם ובשלב זה בעצם מתבצעת פעולה זהה לזו של פתיחת מייל, הוא בעצם פותח את ההודעה הממומנת שלכם במייל הפרטי שלו כמו שהוא פותח את ההודעות הרגילות שמגיעות אליו. מיקוד הפרסום בג'ימייל דומה לקניית תוצאות החיפוש הרגיל אך בנוסף לבחירה במילות מפתח, ניתן לבחור גם נתונים דמוגרפיים של הקהל.

פרסום בגוגל – החכמה לדעת להוציא יותר לידים בפחות כסף – קראו עוד על קידום ממומן

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו קידום אורגני
קרדיט FREEPIK כמעט כל עסק כיום המעוניין לשווק את עצמו בצורה הטובה ביותר ולחשוף את עצמו בפני קהל לקוחות...
קרא עוד »
יול 31, 2020
מאגר תמונות מומלץ – אופציות מובילות
אם אתם מחפשים אחר מאגר תמונות מומלץ, בוודאי תוכלו להיעזר באופציות השונות שנחלוק עמכם במאמר הבא. כך כל...
קרא עוד »
אפר 30, 2021
שינוע חומרים מסוכנים – דרכים נפוצות לשינוע
הובלת חומרים מסוכנים דורשת תכנון קפדני, עמידה בתקנות ושימוש בציוד ונהלים מיוחדים על מנת להבטיח את...
קרא עוד »
אוק 04, 2023