איך לבחור נכון את המצלמה הראשונה?

אנשים רבים מתחברים לעולם הצילום. כיום אנו חיים בעידן הסמטארפונים שכל אחד יכול לשלוף את הפלאפון שלו מהכיס, לצלם, לנהל גלריה, להעביר את התמונות למחשב ואפילו לערוך את התמונות דרך אפליקציות שונות או להעלות אותן בלחיצת כפתור לרשתות החברתיות. למרות איכות המצלמה שיש לסמארטפונים חדשים שהיא בהחלט עשויה להספיק לכם לתמונות חובבניות ועניינים פרטיים, הרי שאם אתם רוצים להפיק תמונות מדהימות, מקצועיות ואיכותיות תצטרכו לרכוש מצלמה. בין אם אתם רוצים לעבוד בתחום או פשוט להפיק תמונות טובות יותר או אפילו לייצר הכנסה מהצד כצלמים – כדאי יהיה להכיר את אפשרויות המצלמה העומדות בפניכם, לרכוש לכם אחת וללמוד לעבוד אתה. לקריאה אודות קורס צילום

פרמטרים שונים העשויים להשפיע על בחירת המצלמה הראשונה שלנו:

  • סוג המצלמה – בהתאם לסוג התמונות שנרצה לצלם, סוג ה"עבודה" או הפעילות שנרצה לבצע עם המצלמה נבחר מצלמה המתאימה בסוגה לאותו הצורך. יש מצלמות פשוטות יותר ויש מצלמות מורכבות יותר שצריך להבין מושגים שונים בעולם הצילום כדי לתפעל אותן בצורה יעילה. יש מצלמות במאות שקלים ומצלמות באלפי או עשרות אלפי שקלים. 
  • איכות הצילום – דבר נוסף שנרצה לקחת בחשבון הוא כמובן את איכות התמונה והרזולוציה שלה. יש מגוון פרמטרים המשפיעים על איכות התמונה כמו איכות החיישן של המצלמה, מנגנון יציבות של התמונה, העדשה, אפשרויות פלאש, רזולוציה ועוד.
  • זיכרון – לכל מצלמה יש זיכרון מובנה ובדגמים החדשים גם אפשרות להוסיף כרטיס זיכרון נוסף. זה חשוב מאוד כיוון שתמונה (ובטח ווידיאו) תופסים הרבה משקל ונפח ולכן אתם רוצים לוודא שיש לכם מספיק נפח בזיכרון שלכם.
  • אחראיות ומחיר – אם כן התקציב שלכם למצלמה הראשונה שלכם ללא ספק עשוי להשפיע על בחירת המצלמה אולם חשוב לוודא שיש לך גם אחראיות תואמת ומה היא כוללת.

לסיכום; בחירת המצלמה הראשונה היא אירוע מרגש לכל דבר ועניין. חשוב להתאים את סוג המצלמה שאנו רוצים לצרכים שלנו ולתקציב שלנו כדי שנוכל להפיק ממנה את המיטב ולהמשיך ליהנות ולהתפתח בעולם הצילום שאנו כה אוהבים. למידע נוסף בנושא ירוק תקשורת חזותית

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הוצאת דיבה/עורך דין דיבה – כיצד להתמודד עם תביעה בנושא
אחת התביעות הנפוצות ביותר שקיימות במשפט האזרחי, היא הוצאת דיבה. זה מצב בו אדם מסוים מוציא דיבתו של אדם...
קרא עוד »
אוג 24, 2020
3 עברות תעבורה שעונשן מאסר
יש מקרים שבהם העונש על עברת תעבורה יכול להתבטא במאסר ממושך. מרבית העבירות יובילו לענישה באמצעות...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020
מחיר קידום אתרים
ראשית כל חשוב לעשות הפרדה בין קידום אתרים SEO , קרי, קידום אורגני לבין קידום ממומן. כאן מדובר על שני...
קרא עוד »
יונ 21, 2021