קידום אורגני וממומן – מה נכון עבורנו?

קידום אורגני וממומן

כשבעל עסק או בעל מקצוע מחליט להקים אתר אינטרנט, עליו לקחת בחשבון, שהקמת האתר איננה מספיק. בשביל שהוא יצליח, בשביל שהוא יזכה לחשיפה, הרי שהאתר חייב לעבור תהליכי קידום בגוגל. בצורה כזו הוא יזכה לפרסום, ידורג במקומות גבוהים במנוע החיפוש ויזכה לחשיפה גבוהה. 

ישנן שתי מערכות קידום עיקריות – קידום אורגני וממומן. הראשונה נעשית במנוע החיפוש עצמו, והשנייה אשר נעשית דרך מערכת הפרסום של גוגל, בין במנוע החיפוש ובין אם במקומות אחרים. הרבה פעמים בעלי מקצוע, בעלי עסקים, מתלבטים בשאלה איזו מבין המערכות מתאימה להם יותר, היכן נכון להם להשקיע את הכסף שלהם. 

לפני שנסביר איפה נכון יותר להשקיע את הכסף ומתי רצוי לעשות את זה, צריך לקחת בחשבון, שבעוד הקידום האורגני הוא ארוך טווח ומספק תוצאות למשך תקופה ארוכה, הרי שהקידום הממומן, הוא קצר טווח יחסית ומספק תוצאות מיידיות. יש לכך יתרונות אך גם לא מעט חסרונות. 

מה נכון עבורנו?

בעיקרון, עדיף להשקיע בקידום אורגני, מאחר ומדובר בהשקעה לטווח ארוך, זו גם השקעה אף על פי שהיא לא זולה, הרי שהיא משפרת את איכות האתר וחווית הגלישה בו. יש לה ערך נוסף מעבר לחשיפה ולפרסום המיידי. 

לעומת זאת, קידום ממומן הוא חיוני, כשרוצים לשווק מוצר או שירות וכל דבר אחר באופן מיידי. כך אפשר להצליח להגיע אל קהל באופן מיידי, מבלי להתעכב על נקודות כמו למשל, תוך כמה זמן העמוד יגיע למקומות הראשונים במנוע החיפוש ויזכה לחשיפה. 

האידיאל, הוא לעבוד עם שני המקורות, לא להסתמך רק על מקור אחד, אף על פי שמדובר באידיאל לא זול, הוא בהחלט יכול לספק תוצאות איכותיות. 

רוני דוידוב

רוני דוידוב

בונה אתרים כבר ומנהל דיגיטל של חברות בארץ ובעולם