הגנה מוירוס כופר – מה עושים כשמותקפים

וירוס כופר הוא אחד הווירוסים המסוכנים ביותר שקיימים כבר הרבה זמן. הוא מסוגל להצפין את הנתונים במחשב שלך ולדרוש כופר כדי לפענח אותם. וירוס כופר זה יכול להיות קשה מאוד לזיהוי והסרה, במיוחד אם אינך משתמש בתוכנת אנטי וירוס או תוכנה אחרת להגנה מוירוס כופר.

וירוס כופר הוא תוכנה שנועלת את המחשב ודורשת תשלום כדי לפתוח אותו. זה יכול לשמש כדי לגנוב מידע מהמחשב של הקורבן ולגרום להם לשלם כדי לקבל אותו בחזרה. וירוסים כאלה נפוצים יותר בשנים האחרונות אך הפכו פחות פופולריים מאז 2017 עקב עליית המטבעות הקריפטוגרפיים. ככל שווירוס הכופר הולך ומשתכלל, פתרונות אבטחה מסורתיים אינם מספיקים כדי להגן מפניו.

לאחרונה, היו מתקפות סייבר רבות שאיפשרו למשתמשים לגשת לקבצים שלהם. זה הוביל לעלייה בתוכנות להגנה מפני וירוסים של תוכנות כופר. זו תוכנה זדונית המצפינה את הנתונים במחשב של הקורבן. הוא דורש תשלום כדי לפענח אותו.

וירוסי כופר הופכים פופולאריים יותר ויותר ככל שעובר הזמן. הם יכולים לשמש לסחיטה או לרווח כספי. הם יכולים לשמש גם להפצת תוכנות זדוניות בין מחשבים, אשר עשויה להיות בעיית אבטחה בפני עצמה.

קראו על תוכנת רוויט >>>

אילו וירוסי כופר קיימים?

וירוסי הכופר הנפוצים ביותר הם: Cryptowall, CryptoWall, CryptoLocker, Cryptolocker ו-WannaCry.  ישנם גם וירוסים אחרים של תוכנות כופר שאינם דורשים תשלומים כלשהם כדי להתפשט אלא נועלים את המחשב של הקורבן עד שישלמו את סכום הכופר על מנת לפתוח שוב את נעילת הקבצים שלהם. סוגים אלה של וירוסי כופר נודעו בשם "תוכנת כופר כשירות

וירוסי כופר הם סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות נתונים במחשב שלך ודורשות כופר כדי לפענח את הנתונים. לאחר ששילמת את הכופר, הווירוס ימחק את כל הקבצים שלך ולא ישאיר זכר.

וירוס כופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שיוצרות פתקי כופר, אשר מועברים לאחר מכן למכונה של הקורבן. על הקורבן לשלם את הכופר כדי לקבל חזרה גישה למחשב שלו. זה נעשה בדרך כלל באמצעות ביטקוין או מטבע קריפטוגרפי אחר, אך ישנם מקרים בהם ניתן לעשות זאת באמצעות שיטה אחרת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אפליקציות לאייפון – איך לעשות את זה נכון
כשאנחנו ניגשים לפתח אפליקציה לאייפון, עלינו לזכור, לא מדובר בעוד מוצר, ואנחנו לא אמורים לעשות את זה רק...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
למה קידום אתרים אורגני לוקח כל כך הרבה זמן?
במדינה בה אנחנו אוהבים הרבה פעמים את "זבנג וגמרנו", לא קל לנו להתרגל לתהליכים ארוכי טווח, תהליכים...
קרא עוד »
מרץ 03, 2020
טיפים לקידום אתרים
איך לקדם את האתר שלך? איך לבנות נוכחות באינטרנט? איך להשיג לקוחות? זה לא קשור רק למספר המבקרים באתר...
קרא עוד »
אוג 13, 2022