הגנה מוירוס כופר – מה עושים כשמותקפים

וירוס כופר הוא אחד הווירוסים המסוכנים ביותר שקיימים כבר הרבה זמן. הוא מסוגל להצפין את הנתונים במחשב שלך ולדרוש כופר כדי לפענח אותם. וירוס כופר זה יכול להיות קשה מאוד לזיהוי והסרה, במיוחד אם אינך משתמש בתוכנת אנטי וירוס או תוכנה אחרת להגנה מוירוס כופר.

וירוס כופר הוא תוכנה שנועלת את המחשב ודורשת תשלום כדי לפתוח אותו. זה יכול לשמש כדי לגנוב מידע מהמחשב של הקורבן ולגרום להם לשלם כדי לקבל אותו בחזרה. וירוסים כאלה נפוצים יותר בשנים האחרונות אך הפכו פחות פופולריים מאז 2017 עקב עליית המטבעות הקריפטוגרפיים. ככל שווירוס הכופר הולך ומשתכלל, פתרונות אבטחה מסורתיים אינם מספיקים כדי להגן מפניו.

לאחרונה, היו מתקפות סייבר רבות שאיפשרו למשתמשים לגשת לקבצים שלהם. זה הוביל לעלייה בתוכנות להגנה מפני וירוסים של תוכנות כופר. זו תוכנה זדונית המצפינה את הנתונים במחשב של הקורבן. הוא דורש תשלום כדי לפענח אותו.

וירוסי כופר הופכים פופולאריים יותר ויותר ככל שעובר הזמן. הם יכולים לשמש לסחיטה או לרווח כספי. הם יכולים לשמש גם להפצת תוכנות זדוניות בין מחשבים, אשר עשויה להיות בעיית אבטחה בפני עצמה.

קראו על תוכנת רוויט >>>

אילו וירוסי כופר קיימים?

וירוסי הכופר הנפוצים ביותר הם: Cryptowall, CryptoWall, CryptoLocker, Cryptolocker ו-WannaCry.  ישנם גם וירוסים אחרים של תוכנות כופר שאינם דורשים תשלומים כלשהם כדי להתפשט אלא נועלים את המחשב של הקורבן עד שישלמו את סכום הכופר על מנת לפתוח שוב את נעילת הקבצים שלהם. סוגים אלה של וירוסי כופר נודעו בשם "תוכנת כופר כשירות

וירוסי כופר הם סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות נתונים במחשב שלך ודורשות כופר כדי לפענח את הנתונים. לאחר ששילמת את הכופר, הווירוס ימחק את כל הקבצים שלך ולא ישאיר זכר.

וירוס כופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שיוצרות פתקי כופר, אשר מועברים לאחר מכן למכונה של הקורבן. על הקורבן לשלם את הכופר כדי לקבל חזרה גישה למחשב שלו. זה נעשה בדרך כלל באמצעות ביטקוין או מטבע קריפטוגרפי אחר, אך ישנם מקרים בהם ניתן לעשות זאת באמצעות שיטה אחרת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *