ערוצי פרסום עיקריים באינטרנט

היום ניתן למצוא מספר ערוצי פרסום עיקריים באינטרנט, אשר משמשים את בעלי העסקים השונים. יש לזכור כי אם בעבר ערוצי הפרסום המרכזיים כללו את הטלוויזיה, הרדיו והעיתונים השונים, הרי שהיום מדובר בעיקר על ערוצים דיגיטליים. רוב האנשים כבר פחות צופים בטלוויזיה, כמעט ולא מקשיבים לרדיו ולרוב יעדיפו לצרוך את החדשות שלהם מאתרי החדשות השונים, במקום לקנות עיתונים מודפסים. לכן רוב המפרסמים הבינו כי הפלטפורמה המרכזית ביותר לפרסום העסק שלהם נמצאת אונליין. המטרה היא להגיע אל הלקוחות הפוטנציאליים בצורה הטבעית ביותר, ולכן יש צורך להראות את הנראות של העסק בפלטפורמות הפופולאריות ביותר. כדאי לדעת כי פייסבוק וגוגל שולטות על 80% מעולם הפרסום הדיגיטלי, ולכן אין זה מפתיע כי רוב בעלי העסקים בוחרים להשקיע בפרסום בדיוק באפיקים האלו.

> קראו גם: מה מאפיין שירות בניית אתרים לעסקים קטנים

ערוצי פרסום עיקריים באינטרנט – כל מה שמעולם לא סיפרו לכם

קודם כל, חשוב לזכור כי ישנה חשיבות לפרסום העסק הן בגוגל והן בפייסבוק, היות ומדובר על קהל יעד שונה לחלוטין. כמובן שישנם אנשים רבים אשר מחפשים מידע בגוגל ומחזיקים בפרופיל פעיל בפייסבוק, אך בדרך כלל מדובר על שני סוגים שונים של אנשים. לצרוך העניין, יש לזכור כי ישנם אנשים אשר מבלים את רוב היום שלהם בפייסבוק, ולכן הגיוני לפנות אליהם באפיק הזה. בדיוק עבורם קיימות מודעות ממומנות, אשר ניתנות להתאמה לפי הגיל, הדמוגרפיה, תחומי העניין ופרמטרים נוספים של קהל היעד. בצורה כזו ניתן להבטיח כי רק קהל היעד של העסק יהיה חשוף למודעה, דבר שמגדיל את הסיכוי לפניות רלוונטיות. 

לעומת זאת, ישנם אנשים שאומנם מחזיקים בפרופיל בפייסבוק או ברשתות החברתיות האחרות, אך מרבית הזמן שלהם אונליין עובר בגלישה בין אתרים. אנשים אלו ירצו לברר אודות שירות מסוים או מוצר מסוים, דבר שהם יעשו בקלות באמצעות הקלדת ביטוי החיפוש הנחוץ להם בגוגל (למדו אודות תהליך הפרסום בגוגל). בצורה כזו, הם מקבלים רשימה של תוצאות, כאשר התוצאות הראשונות יהיו תמיד מודעות ממומנות. מודעות אלו מפנות את הגולש לעמוד הנחיתה שלכם, ולכן כדאי להשקיע היטב בניסוח של המודעה. יש לציין כי התשלום מתבצע לפי הקלקה, דבר שנחשב לחסכוני ביותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *