למה קידום אתרים אורגני לוקח כל כך הרבה זמן?

במדינה בה אנחנו אוהבים הרבה פעמים את "זבנג וגמרנו", לא קל לנו להתרגל לתהליכים ארוכי טווח, תהליכים שיכולים לקחת חודשים ולעיתים אפילו מעבר לזה. אך אם אנחנו רוצים להשיג תוצאות איכותיות, לעיתים זה מה שנדרש, לחשוב במובנים של מרתון ולא במובנים של ריצת ספרינט. 

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בתחום קידום אתרים אורגני. קידום טוב, איכותי ויעיל, כזה שיפיק לנו תוצאות ברמה גבוהה, יכול לקחת חצי שנה לפחות, ולעיתים אפילו יותר. זה תלוי בגורמים שונים כמו שנוכל לראות מיד. 

חשוב להבהיר כאן, כשמתחילים בתהליך של קידום אתר באופן אורגני, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ארוך מאוד, תהליך שהתוצאות שלו יתחילו להיראות בשטח רק אחרי כמה חודשים טובים, בין אם זה במיקומים ובין אם זה בתנועה לאתר, וכן בפעילויות בתוך האתר. חשוב לקחת את זה בחשבון, גם בשביל להבין למה נכנסים, גם בשביל לדעת שאם בוחרים להעסיק איש מקצוע בתחום, דבר שהוא מומלץ כמובן, אזי שיש לעשות את זה בידיעה שייקח זמן עד שהוא יתחיל להציג לנו תוצאות, קראו גם https://scotty.co.il/six-months-seo

https://www.youtube.com/watch?v=d_KCzCqLJDg&

מה הם הגורמים שבגללם קידום אתרים אורגני לוקח זמן?

ראשית, התחום. ישנם תחומים מאוד תחרותיים, מאוד קשים. לכן, בשביל להשתלב בתחום ולראות תוצאות, צריך לעבוד קשה ולאורך זמן. צריך לזכור עוד, בזמן שאנחנו עובדים, גם המתחרים שלנו עובדים. 

שנית, האופן בו האתר בנוי. לעיתים עוד לפני שמתחילים בעבודות הקידום בפועל – הכוללת בין היתר בניית קישורים, אופטימיזציה ועוד, צריך לשנות את האתר, מבחינה רעיונית או מבחינות אחרות. 

שלישית, אם קודם לכן האתר היה מקודם בצורה לא נכונה, זה אומר שצריך לשנות את כיוון הספינה לגמרי, השינוי לוקח זמן ולאחר מכן, צריך להתחיל ולעבוד על עצם קידום האתר בפועל. מדובר כאן בתהליך מאוד מורכב ורגיש. 

ארבע, לוקח זמן לדעת מה בדיוק האסטרטגיה הנכונה לאתר. זה נשמע מוזר, אך לא כל האתרים מקודמים בצורה דומה, אחרת כולם היו פועלים באופן אופן ומשיגים אותן תוצאות. לוקח זמן עד שיודעים איזו אסטרטגיה פועלת ואיזו לא.

חמש, צריך לראות מה התגובות של הגולשים, מה התגובות של גוגל, אלה דברים שאי אפשר להעריך מראש. יכול להיות שנבנה אסטרטגיה מסוימת, אבל הגולשים לא יאהבו אותה וזה יפגע באתר. 

שש, לוקח גם לגוגל זמן עד שהיא מעריכה את האתר ומתחילה לקדם אותו במנוע החיפוש שלה. צריך לציין עוד, שגוגל עורכת שינויים מדי פעם, וצריך להתאים את האתר לאותם שינויים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
דן טיילור

דן טיילור

כבר מגיל צעיר התעניין דן טיילור בקידום אתרים בפרט ושיווק דיגיטלי בכלל, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שדן אהב, אולי גם אתה...

מאגר תמונות

משווקים דיגיטליים צריכים להיות מסוגלים להשתמש בתכני מולטימדיה בעבודתם. עם מסד נתונים שיווקי, משווקים יכולים למצוא ולאחזר במהירות את התמונות שהם צריכים עבור מסעות הפרסום

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *