למה קידום אתרים אורגני לוקח כל כך הרבה זמן?

קידום אתרים אורגני

במדינה בה אנחנו אוהבים הרבה פעמים את "זבנג וגמרנו", לא קל לנו להתרגל לתהליכים ארוכי טווח, תהליכים שיכולים לקחת חודשים ולעיתים אפילו מעבר לזה. אך אם אנחנו רוצים להשיג תוצאות איכותיות, לעיתים זה מה שנדרש, לחשוב במובנים של מרתון ולא במובנים של ריצת ספרינט. 

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא בתחום קידום אתרים אורגני. קידום טוב, איכותי ויעיל, כזה שיפיק לנו תוצאות ברמה גבוהה, יכול לקחת חצי שנה לפחות, ולעיתים אפילו יותר. זה תלוי בגורמים שונים כמו שנוכל לראות מיד. 

חשוב להבהיר כאן, כשמתחילים בתהליך של קידום אתר באופן אורגני, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ארוך מאוד, תהליך שהתוצאות שלו יתחילו להיראות בשטח רק אחרי כמה חודשים טובים, בין אם זה במיקומים ובין אם זה בתנועה לאתר, וכן בפעילויות בתוך האתר. חשוב לקחת את זה בחשבון, גם בשביל להבין למה נכנסים, גם בשביל לדעת שאם בוחרים להעסיק איש מקצוע בתחום, דבר שהוא מומלץ כמובן, אזי שיש לעשות את זה בידיעה שייקח זמן עד שהוא יתחיל להציג לנו תוצאות, קראו גם https://scotty.co.il/six-months-seo

https://www.youtube.com/watch?v=d_KCzCqLJDg&

מה הם הגורמים שבגללם קידום אתרים אורגני לוקח זמן?

ראשית, התחום. ישנם תחומים מאוד תחרותיים, מאוד קשים. לכן, בשביל להשתלב בתחום ולראות תוצאות, צריך לעבוד קשה ולאורך זמן. צריך לזכור עוד, בזמן שאנחנו עובדים, גם המתחרים שלנו עובדים. 

שנית, האופן בו האתר בנוי. לעיתים עוד לפני שמתחילים בעבודות הקידום בפועל – הכוללת בין היתר בניית קישורים, אופטימיזציה ועוד, צריך לשנות את האתר, מבחינה רעיונית או מבחינות אחרות. 

שלישית, אם קודם לכן האתר היה מקודם בצורה לא נכונה, זה אומר שצריך לשנות את כיוון הספינה לגמרי, השינוי לוקח זמן ולאחר מכן, צריך להתחיל ולעבוד על עצם קידום האתר בפועל. מדובר כאן בתהליך מאוד מורכב ורגיש. 

ארבע, לוקח זמן לדעת מה בדיוק האסטרטגיה הנכונה לאתר. זה נשמע מוזר, אך לא כל האתרים מקודמים בצורה דומה, אחרת כולם היו פועלים באופן אופן ומשיגים אותן תוצאות. לוקח זמן עד שיודעים איזו אסטרטגיה פועלת ואיזו לא.

חמש, צריך לראות מה התגובות של הגולשים, מה התגובות של גוגל, אלה דברים שאי אפשר להעריך מראש. יכול להיות שנבנה אסטרטגיה מסוימת, אבל הגולשים לא יאהבו אותה וזה יפגע באתר. 

שש, לוקח גם לגוגל זמן עד שהיא מעריכה את האתר ומתחילה לקדם אותו במנוע החיפוש שלה. צריך לציין עוד, שגוגל עורכת שינויים מדי פעם, וצריך להתאים את האתר לאותם שינויים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיתוג עסקים – איך עושים את זה נכון?
ביצוע מיתוג עסקים זהו דבר שניתן לעשות בהצלחה רבה וזאת אם יודעים כיצד לגשת לעניין. על מנת שתוכלו להשיג...
קרא עוד »
מאי 22, 2021
מה זה בדיוק לקוח סמוי?
לקוח סמוי מתייחס בדרך כלל לסוג של תוכנה או אפליקציה שנועדה לאפשר גישה דיסקרטית או נסתרת למחשב, לרשת...
קרא עוד »
ספט 07, 2023
משרות it – המדריך למתחילים
אז מה זה בדיוק עבודת IT? משימת IT היא בדרך כלל סוג של משרה לתמיכה במחשבים. נכון, זה קשור לסייבר ואבטחת...
קרא עוד »
יול 21, 2020