עסקאות אשראי באינטרנט: מה צריך לדעת

מומחה לדיני אינטרנט

ניתן לראות כי בשנים האחרונות ישנה עלייה בצריכה המקוונת בחנויות אונליין. בין אם מדובר על מוצרים או שירותים – אנחנו רוכשים יותר בצורה מקוונת, וחוסכים זמן בהגעה לחנות או למוקדי המכירות הפיזיים. היתרונות הם ברורים, ונכון שיש גם חסרונות, אך במאזן הכוחות נראה כי היתרונות גוברים על החסרונות.

נקודה חשובה שחשוב לתת עליה את הדעת בהקשר הזה היא נושא התשלום על המוצר או השירות דרך האינטרנט.

יש כמה דרכים לשלם על מוצר מקוון שאנחנו רוכשים ואחת הדרכים הפופולאריות היא באמצעות כרטיס אשראי. חלק ניכר מכרטיסי האשראי היום הם בינלאומיים, מה שאומר שניתן לשלם באמצעותם בחנויות ושירותים מקוונים במדינות שונות בעולם, ולא רק במדינה בה הונפק הכרטיס. זה מאוד קל ונוח לשלם בכרטיס אשראי באינטרנט, אך יש גם סיכונים, שניתן בהחלט להתמודד איתם, קראו בהרחבה באתר https://www.yaelharel.co.il!

סיכונים לבעל העסק בביצוע עסקאות אשראי באינטרנט

בתור בעל עסק אתם חשופים לסיכון שבו תבוצע עסקה ע"י לקוח שמשתמש לרעה בכרטיס אשראי לא שלו, ושהוא גם לא קיבל את הסכמתם בעל הכרטיס לביצוע העסקה. במידה וקרה כזה מקרה חשוב לדעת חברת כרטיסי האשראי יכולה לפנות לבעל העסק ולדרוש ממנו לשלם לה את התשלום עבור אותה העסקה.

עסקה במסמך חסר

בחנויות מקוונות הלקוח לא מציג הרי פיזית את כרטיס האשראי שלו ולא זה נכנס לקטגוריה של עסקה במסמך חסר. בסוג כזה של עסקאות בעל העסק חשוף לכשל בעסקה אם למשל הלקוח טוען שהוא לא ביצע את העסקה.

במידה ויש לכם חנות מקוונת או שאתם שוקלים לפתוח עסק מקוון מומלץ לפנות אל מומחה לדיני אינטרנט על מנת לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה עבור עסקאות אשראי באינטרנט לעסק שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מורה פרטי לכימיה – קווים לדמותו
אין עוררין על כך כי כימיה נחשבת לאחד התחומים מצד אחד הכי כיפיים ומצד שני הכי קשים שניתן ללמוד. אבל אין...
קרא עוד »
אוג 23, 2020
שיתוף קבצים יעיל בארגון? ככה עושים את זה!
עבודה יעילה בארגון מחייבת תמיד שיתוף פעולה בין מספר אנשי מקצוע בו זמנית, עבודה מהסוג הזה יכולה להיות...
קרא עוד »
ספט 22, 2019
איך להגדיל את ההכנסה החודשית?
כסף הוא אולי לא הדבר החשוב ביותר בחיים אבל הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים שבהם. כסף במידה ניכרת ישפיע...
קרא עוד »
מרץ 07, 2022