האם יש קשר בין קידום אתרים אורגני לביצועים של השרת?

שרת

השרת שעליו מתארח אתרכם בוודאי חשוב לכם והייתם רוצים שיספק ביצועים טובים. אך האם יש קשר בין ביצועים אלה, לבין קידום האתר במנועי חיפוש? התשובה חיובית ומעט מורכבת. אלה עיקר הפרטים וההשלכות המעשיות:

המנוע שמאחורי הקלעים

השרת הוא מעין "מנוע" שנמצא מאחורי הקלעים של כל אתר. בכדי שהאתר יתפקד היטב, בוחרים בשרת חזק מספיק. אחת האפשרויות השימושיות והבולטות יותר מבחינה זו, הוא Virtual Private Server. שכירת שירות מתקדם של חברה מוכרת בתחום, תבטיח שהאתר אשר מתארח על שרת כזה יתפקד היטב. זאת, גם על רקע דרישות משאבים משתנות. מדובר למעשה בשרות ענן, של שכירת שרת מבוסס וירטואליזציה, אשר מותקן על גבי שרת פיזי. מאחר שמדובר במודל ענן, השרת הפיזי ממוקם אצל ספק השרות ומנוהל על ידיו. עסקים יכולים להשתמש בשרת VPS מסוג זה למטרות רבות מאוד, שאחת מהן היא אירוח אתרים.

השפעת הביצועים על הקידום

במסגרת פעילות של קידום אתרים במנועי חיפוש, משתמשים במגוון רחב של טכניקות וגישות. פעילות זו, מתבססת במידה מכרעת, על הבנה של מה מנועי החיפוש מחפשים בעצם וכיצד. בין השאר, ידוע שכאשר גוגל מדרגת אתרים בתוצאות חיפוש, היא לוקחת בחשבון שלוש נקודות מפתח: זמינות, מהירות ואבטחה. לכן, מתייחסים לנקודות אלה בתהליכי קידום אתרים אורגני ומשפרים אותן, ככל הנדרש. נסביר בקצרה מה זה אומר:

זמינות

לפני הכול, מנוע החיפוש מצפה שהאתר יהיה זמין. ככל שהוא לא זמין, כך העניינים יסתבכו יותר ויותר. מנועי החיפוש מפעילים מנגנונים שסורקים את רשת האינטרנט, בכדי לזהות אתרים חדשים ושינויים באתרים קיימים. מנגנונים אלה, אשר מכונים לעתים בשם זחלנים או רובוטים, לא יוכלו להיכנס לאתר שאינו זמין ולכן הוא לא יהיה קיים בכלל מבחינתם. זמינות חלקית, תפגע ביכולת של מנוע החיפוש להתעדכן, בהתאם לעדכונים באתר. מעבר להיבט זה, אתר שאינו זמין מספיק, גם לא מספק שרות טוב לגולשים אנושיים. מנוע החיפוש מתחשב בכך והדבר פוגע בדרוג האתר.

מהירות

כאשר אתר זמין, נשאלת כעת השאלה, עד כמה הוא מהיר? המהירות גם נלקחת בחשבון בדירוג בתוצאות החיפוש ומדובר על מהירות כפי שהיא נתפסת, בידי גולשים אנושיים. הכוונה לכך, שגולש ממוצע צריך לחוש, שהאתר נטען "מהר" ואפילו "מיידית". מדובר כמובן בהגדרות סובייקטיביות וגם בכאלה, שיש להן גבול מסוים. כלומר, מעבר למהירות טעינה מסוימת, אין תועלת משמעותית (מבחינת קידום) בעוד האצה של המהירות.  

אבטחה

יש למנועי החיפוש דרכים שונות להעריך את רמת האבטחה של האתר. למשל, שימוש בשרת שיתופי לעומת שרת ייעודי. הם לוקחים זאת בחשבון, כעוד רכיב בדירוג בתוצאות החיפוש.

לסיכום

במסגרת ההשקעה בקידום אתרכם, חשוב להיות מודעים ליחס שבין ביצועי השרת, לבין המיקום בתוצאות חיפוש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדר טוינה: איך עובד קידום אורגני
התחום של קידום אתרים באינטרנט, מתחלק לשני חלקים עיקריים. חלק אחד מתייחס לקידום ממומן, כזה שמתבצע דרך...
קרא עוד »
ספט 25, 2020
סרטון תדמית לגיוס המונים
גם בלבכם פועם המון זמן החלום להוציא קליפ לסינגל שלכם? אתם לא יכולים עוד להדחיק את תשוקת האפייה ורוצים...
קרא עוד »
אפר 20, 2020
שיטות גיוס עובדים בעידן הדיגיטלי
בעבר משרות היום מתפרסמות בעיקר במדור דרושים של העיתונים השונים. היום כבר אנשים רבים אינם מנויים...
קרא עוד »
מרץ 31, 2019